Z400 to współczesny dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, którego struktura więźby dachowej nawiązuje do typowej polskiej zabudowy w postaci dachu wielospadowego, zaś duże przeszklenia świadczą o jego nowoczesności.
Kolorystykę elewacji dobrano w odcieniach stonowanej elegancji szarości i grafitu.
Cechę charakterystyczną projektu Z400 stanowią pionowe żaluzje ozdobne, zamontowane na całej długości fasady ogrodowej. W części otworów okienno-drzwiowych żaluzje otwierają się, doświetlając pomieszczenia. Te ażurowe okiennice pełnią funkcję głównie ozdobną. Zamykane na noc, sprawiają wrażenie niedostępności z zewnątrz oraz dają poczucie bezpieczeństwa wewnątrz budynku.
Od strony frontowej, pionowe żaluzje, umieszczone przy wejściu, nawiązują do części ogrodowej, tworząc wysublimowane wykończenie elewacji.
Część gospodarcza w postaci dwustanowiskowego garażu, kotłowni oraz schowka ogrodowego, została usytuowana z prawej strony domu. Dzięki temu mamy wystarczającą ilość miejsca na przetrzymywanie rzeczy, z których korzystamy sezonowo lub okazjonalnie, jak np. sztuczna choinka, narzędzia ogrodnicze, kosiarka, ubrania robocze do pracy w ogrodzie itp..
Na część dzienną składa się – open space, w postaci ustawnego salonu połączonego z pyszną jadalnią, które można powiększyć w sezonie letnim, poprzez otwarcie drzwi przesuwnych, o zadaszony taras – część rekreacyjną, gdzie możemy wypoczywać w odosobnieniu lub urządzać barbecue ze znajomymi.
Otwarta na salon kuchnia powiększa przestrzeń dzienną, a wyspa kuchenna dodaje praktyczności. Obok położona spiżarnia jest miejscem, w którym przechowamy nie tylko przetwory, weka, czy zapas mąki i cukru, lecz także gabarytowe przybory kuchenne w postaci stolnicy, szczotki, szufelki oraz wiadra z mopem.
Część nocna – prywatna, jest oddzielona od części dziennej długim holem, który prowadzi do trzech sypialni. Największa z nich posiada prywatną garderobę z wejściem do osobistej łazienki. Pozostałe dwa pokoje, mogące być sypialniami dzieci, mają przeznaczoną jedną łazienkę do wspólnego użytkowania. Każdy z pokoi posiada wyjście na wspólny taras.
Ideą przyświecającą architektowi było stworzenie domu, który w największym stopniu wykorzystuje możliwości oświetleniowe podarowane przez matkę naturę – duże przeszklenia w salonie i innych pomieszczeniach zaprojektowanych od optymalnie dostarczających światła wschodu i południa, brak okien w garażu i holu - od północy, która jest najmniej doświetlona.